01.12.2019

B2 Junior Młodszy I liga grupa 3 GROM PLEWISKA – ORŁY KOMORNIKI 3:1 (1:1)

Bramki: Kacper Jurkiewicz (20’), Kacper Owczarz (52’), Rafał Metelski (72’)

SKŁAD: Stanisław Pogonowski, Paweł Birecki (7’ Kacper Owczarz), Wojciech Otlewski, Jan Stefański, Kacper Jurkiewicz (75’ Mateusz Michalak), Michał Hoza, Damian Zielonko (58’Patryk Kurasz), Dawid Schneider, Wojciech Zachciał, Rafał Metelski, Natan Zarabski (69’ Michał Kopeć).

W dniu 28.09 w ramach rozgrywek I ligi okręgowej Juniora Młodszego B2 doszło do derbów Gminy pomiędzy zespołami Gromu Plewiska i Orły Komorniki. Mecze derbowe zawsze wywołują dodatkowe emocje, tak też było podczas tego spotkania. Początek meczu nie ułożył się po naszej myśli, bo już w 7 minucie poważnej kontuzji doznał Paweł Birecki ( złamany obojczyk) i musieliśmy przemeblować ustawienie na boisku. Wpłynęło to trochę na naszą grę. W 20 minucie wykorzystaliśmy kontrę i objęliśmy prowadzenie. Autorem bramki był Kacper Jurkiewicz po podaniu piłki od Rafała Metelskiego. Po zdobytej bramce zamiast ruszyć na gości z większym impetem, oddaliśmy inicjatywę na boisku zespołowi z Komornik. Stworzyli oni sporo okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich wykorzystali w 34 minucie. Wynik do przerwy 1:1. Drugą połowę zespół gospodarzy rozpoczął z większym zaangażowaniem. W 52 minucie po dobrej akcji Rafał Metelski wyłożył piłkę Kacprowi Owczarzowi i objęliśmy prowadzenie 2:1. W 72 minucie wynik ustalił Rafał Metelski strzałem głową po podaniu piłki z rzutu rożnego przez Patryka Kurasza. Wygrywamy 3:1.

Radość po wygranym meczu derbowym przyćmiła nam jednak kontuzja Pawła, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.